Türkün Ana Sayfa
Türkçe
English
KURUCUMUZ
HABERLER
 
23.01.2015 | 13:29
Frankfurt HEIMTEXTILE -2015 fuarı Vanelli için müşteri beklentilerini ve taleplerini karşılayan nitelikte geçti. ...

15.01.2015 | 16:55
Frankfurt-Heimtextil Fuarına sizleri bekliyoruz. HEIMTEXTILE MESSE FRANKFURT 14.-17.01.2015 HALLE 4.1 / STAND D ...

Tüm Haberler...
 
Ana Sayfaya Dön
Erol Türkün 

1950 yılında Bursa’da doğdu. Hem anne hem de baba tarafından tekstilci bir ailenin üçüncü kuşağı olan Erol Türkün, ilk öğrenimini Bursa’da, lise öğrenimini İstanbul Avusturya Lisesi’nde tamamladı.

Yüksek öğrenimini Almanya’da Tekstil Mühendisliği dalında tamamlayan Erol Türkün,1976 yılında babasından aldığı küçük sermaye ile kendi ismi altında sanayi hayatına atıldı.Kısa sürede başarılı bir çizgi yakalayan Erol Türkün ilk fabrikasını 1983 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçirmiş,1989 yılında ise bir dünya markası olma yolunda önemli rolü olan “Vanelli Dış Ticaret Şirketi’ni” kurmuştur.Aldığı isabetli kararlar doğrultusunda, ihracatın kendisini yatırıma yöneltmesi ile 1991 yılında ise “Türkün Tekstil” adı ile kumaş,boya ve apre alanında faaliyet gösteren ikinci fabrikasını hayata geçirmiştir.Erol Türkün, entegre tesisler zincirine 1993 yılında kurduğu polyester iplik çekme,büküm ve tül perde dokuyan parkı ile Mega Tekstil A.Ş.’yi eklemiştir.

Bugün 650 çalışanı ile iplik,dokuma,boya ,baskı ve ev tekstili konfeksiyonu dallarında üretim,  yurt içi ve yurt dışı pazarlamasını yapan 11 işletmenin sahibidir.

Yüksek kalite ve estetik anlayışını ürünleri ile birleştirip sanayiciliği bir sanat haline dönüştüren Türkün, günümüzde döşemelik ve perdelik kumaşı VANELLİ markası altında dünyaya tanıtan öncü kuruluşun sahibi ve dünyanın en önde gelen firmalarının tedarikçi partneridir.Ayrıca DECO CENTER zincir mağazaları ile ev tekstili ve dekorasyon ürünleri perakende sektöründe faaliyetini sürdürmektedir.

Uzun senelerdir,bir çok sivil toplum örgütlerine olan üyelikleri yanında,kendisi Bursa Sanayici ve İşadamları Derneğinde 2 dönem başkanlık yapmış bulunmaktadır.

Almanca,İngilizce ve İtalyanca bilen Erol Türkün, Tülin Türkün ile evli olup Aslı,Sadi Cem ve Serra isimlerinde üç çocuk babasıdır.
 
Türkün Holding A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2009 Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları.