Türkün Holding Yeni Yılı Konserle Kutladı

Türkün Holding Türk Sanat Müziği Korosu,  yaklaşan yeni yıl öncesi bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdiği “Birlik ve Beraberlik” temalı konseriyle dinleyenlere coşku dolu anlar yaşattı.

Sunuculuğunu Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İbrahim Öztahtalı’nın yaptığı konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme yönetiminde “Sefalar Getirdiniz Sefa Geldiniz Dostlar” adlı şarkının seslendirilmesiyle başladı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” adlı şarkıyla devam eden konserde izleyiciler seslendirilen şarkılarla mest oldu.

Eşsiz güzellikteki eserleriyle ruhların ilacı olan Türk Sanat Müziği’nin en seçkin örneklerinin dinleyicilerle buluştuğu bu özel etkinliğin ilk bölümü solo ve koro şarkıların ardından Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün tarafından koristlere plaket takdim edilmesiyle son buldu.

Konserin ikinci bölümünde ise TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçıları Ayşe İnak Ekiz sahne aldı.  Coşkunun artarak devam ettiği konserde, sahneye alkışlar arasında çıkan Ayşe İnak Ekiz, seyircileri adeta zaman tünelinde yolculuğa çıkardı.

Öte yandan, Türkün Holding Türk Sanat Müziği Korosu tarafından Ayşe İnak Ekiz’e sahnede doğum günü sürprizi yapıldı. Koristler, ünlü sanatçının yeni yaşını kutlayarak, pasta kesti. Sürpriz kutlama karşısında duygulanan Ayşe İnak Ekiz, alkışlar arasında mumları üfleyip dilek tuttuktan sonra konserine devam etti.

“2019 yılında daha büyük başarılar elde edeceğiz”

Konserin finalinde sahneye çıkarak ‘İzmir Marşı ’ ve ‘Onuncu Yıl Marşı’ nı konuk sanatçı Ayşe İnak Ekiz ve koroyla birlikte seslendiren Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün;

“Türkün Holding olarak acısıyla tatlısıyla başarılarla dolu mutlu bir seneyi geride bırakıyoruz.  Elde ettiğimiz başarılar çalışanlarımızın çalışkanlığı ve büyük bir emek sarf ederek vermiş oldukları hizmetlerin ışığında gerçekleşti. Dünyamız ve ülkemiz zorlu bir dönemden geçiyor. Kuşkusuz bu zorlu süreçte en çok ihtiyaç duyduğumuz şey Birlik ve Beraberlik.  Bu noktada bizler, yaptığımız çalışmalarla şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine destek olmaya çalıştık ve var gücümüzle de çalışmaya devam edeceğiz. Türkün Holding olarak 2019 yılını, bizlere böylesi güzel çalışmalar sunan çalışanlarımızın verdiği özgüvenle daha büyük başarılar elde edeceğimiz bir yıl şeklinde değerlendiriyoruz. Bunu da hep birlikte çalışarak gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bugün bizlere verdikleri konserle bizlere bu özel geceyi yaşatan koromuza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konsere katılan Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Başkanı Abdullah Bayrak ise yaptığı konuşmada, tanıtım ve kültürün olmadığı hiçbir yerde sanayinin gelişemeyeceğine dikkat çekerek; “Böylesi güzel ve anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdikleri için Sayın Erol Türkün’ün şahsında koro şefimiz Hüseyin Taşçeşme’ye ve tüm koristlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Konser, Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün tarafından Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme’ye, TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçıları Ayşe İnak Ekiz’e ve Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İbrahim Öztahtalı’ ya çiçek ve plaket takdimiyle son buldu.

Geri Dön