Türkün Holding çalışanları kan bağışıyla hayat kurtarıyor

10 Kasım 2015

Bursa Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin desteğiyle, Dr. Ahmet Öztürk nezaretinde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün, kan bağışının toplumsal duyarlılık ve insani yaklaşımın bir gereği olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Kan bağışı yaşam için bir armağandır”

“Türkiye’de her sene 2 milyona yakın kan ihtiyacı olduğu kayıtlarla sabittir. Unutulmamalıdır ki; Kan bağışı yaşam için bir armağan olmakla birlikte sağlıklı toplumların oluşmasına katkı sağlaması yönüyle de oldukça önemlidir. Tüm bunların yanında, bir de manevi olarak bağışçı şahıs, hayat kurtardığı için kendini huzurlu hisseder. Bu noktada, sağlık açısından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın imdadına koşan Kızılay'ımızın rezervinde kan birikimine katkı sağlamak Türkün Holding olarak bizimde görevlerimiz arasındadır.”

“1 bağış 3 hayat kurtarıyor”

Kanın üretilemeyen bir madde olması dolayısıyla kan bağışının insan yaşamı için gereklilik olduğunu belirten Bursa Kızılay Kan Bağış Merkezi’ nden Dr. Ahmet Öztürk ise, Türkün Holding tarafından gerçekleştirilen “Kan Bağışı Etkinliği” nin bu nedenle daha önemli hale geldiğini kaydederek şöyle konuştu:

“1 ünite kandan 3 kişi faydalanabiliyor. Bu nedenle, sadece kendi yakınlarımızı değil diğer insanların da ihtiyaçlarını gözeterek kan bağışında bulunmalı ve 1 bağış yaptığımızda 3 kişinin kurtulabileceğini unutmamalıyız. Kanın alternatifi olmayan, acil değil sürekli olan bir ihtiyacımız olması dolayısıyla mümkün olduğunca yılın her zamanında kan bağışı yapmaya özen göstermeliyiz. Bu noktada, Türkün Holding’e kan bağışı konusunda göstermiş oldukları duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyoruz ve herkesi kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

“Kanın ana maddesi insandır”

Öte yandan kan bağışının insan yaşamı için oldukça önemli olduğunu belirten holding çalışanları, her yıl düzenli olarak kan bağışında bulunduklarını dile getirerek, kan bağışı, insan yaşamının devamlılığı ve sağlıklı bir toplumun yetişmesi noktasında çok önemli olduğuna dikkat çekerek, kanın ana maddesinin insan olduğuna ve kan bağışının hayat kurtardığı bilinciyle sağlığı el veren herkesin kan vermesi gerektiğine vurgu yaptılar.

 

Geri Dön